середу, 22 квітня 2020 р.

Роальд Дал - автор "найсмачнішої " сучасної казки "Чарлі і шоколадна фабрика" 5 клас

«Усі дорослі спочатку були дітьми,
       тільки мало хто з них це памятає»
                                                                         Антуан де Сент – Екзюпері

-         Автора повісті «Чарлі і шоколадна фабрика» часто називають «літературним батьком» Джоан  Ролінг – авторки « Гаррі Поттера».  Роальд  Дал народився в  родині норвежців. Дитинство минуло в Англії. 18-річним юнаком вирушив до Африки, де працював у нафтовій компанії « Шелл». З початком Другої світової війни Дал служить пілотом Королівського повітряного флоту. У 26-річному віці переїздить до Вашингтона (США), де публікує свої перші «дорослі» твори про війну.    1960 року, мешкаючи з родиною в Англії, починає писати твори для дітей. Помер Роальд Дал 1990 року, але популярність його творів продовжує зростати. Такі його шедеври як «Джеймс і гігантський персик», «Чарлі і шоколадна фабрика» зачаровують дедалі ширші кола читачів у всьому світі   -  У творі «Чарлі і шоколадна фабрика» розповідається про хлопчика, який має добре серце, вірить у здійснення своєї мрії, і тому з ним трапляється неймовірна пригода. Не гаймо ж часу, починаймо подорожувати сторінками книги...


(посилання на твір нижче, копіюєте та вставляєте в пошуковий браузер)


https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=665


Літературна гра «Найкращий знавець твору» (письмово після прочитання казки)

Учні повинні вказати, з якою подією  повязана цитата з твору:
·        «Кілька днів він не смів до неї навіть торкатися - тільки дивився. Коли ж урешті не витримував, то віддирав з куточка малюсінький шматочок, а тоді відкушував звідти манюсіньку крихточку – аби тільки відчути цей чудесний солодкий смак…» 
·        «Якось рано –вранці з високих фабричних димарів засоталися тоненькі смужечки білого диму! Мешканці міста зупинялися і дивилися на них. «Що це таке? – гукали вони. – Там хтось розпалив вогонь!..» 
·        «Ви тільки уявіть, що тепер буде! Цілісінький світ почне шукати Золоті квитки! Усі купуватимуть батончики «Вонка», сподіваючись знайти там квиточок! Він продасть шоколадок більше, ніж будь – коли! Яка ж то буде радість знайти квиток!» 
·        «Але дорослі знали ще одну штуку, а саме: надія, хоч і малесенька, та  все ж була. Вона просто мусила бути. Цей батончик мав такі самі шанси мати в собі Золотий квиток, як і будь – яка інша цукерка» 
·        «Уранці щасливого дня яскраво сяяло сонечко, однак земля й досі була вкрита снігом і стояв лютий холод… Перед брамою  фабрики «Вонка» зібрався величезний натовп… Юрба галасувала і штовхалася, а поліцаї, зчепивши руки, намагалися відтиснути її від брами.» 
·        «Чарлі Бакет опинився в довжелезному коридорі, що безкінечно тягнувся хтозна – куди. Коридор був такий широкий, що легко проїхав би автомобіль. Стіни були блідо – рожеві, а освітлення – мяке й затишне…» 
·        «Нещасного хлопчиська   затягувало далі й далі – до отвору однієї  з тих велетенських труб, що звисали в річку. Врешті він геть зник з очей, його протягло    під  поверхнею й потужно засмоктало в трубу. Усі на березі річки затамували дух, видивляючись, де він вигулькне.»

Домашнє завдання:

Скласти питання для інтервю з одним із персонажів твору.


Немає коментарів:

Дописати коментар